Krem onkologiczny

Krem onkologiczny przeznaczony jest dla osób w trakcie i po chemioterapii, radioterapii, jak i chirurgicznym usunięciu zmian nowotworowych skóry.

To przełomowy kosmetyk oparty na kompozycji naturalnych składników dobranych z największą dbałością o potrzeby skóry zmienionej w wyniku leczenia choroby nowotworowej. Regularne stosowanie kosmetyku znacząco poprawia nawilżenie i wzmacnia barierę ochronną skóry, co potwierdzono w zaawansowanych badaniach.

Krem po aplikacji szybko się wchłania i nie pozostawia uczucia tłustości. Skóra jest wyraźnie nawilżona i wygładzona już po pierwszym użyciu.

Skuteczność działania kremu zapewniają składniki aktywne:

Kwas galusowy – Rozpowszechniony w świecie roślin składnikowysokiej aktywności przeciwutleniającej. Ceniony za właściwości przeciwzapalne, przeciwgrzybicze i antybakteryjne. Rozjaśnia skórę, redukuje przebarwienia i zaczerwienienie (więcej informacji)

Skwalan z oliwy z oliwek – Wzmacnia warstwę hydrolipidową skóry i chroni ją przed nadmierną utratą wody. Wykazuje działanie przeciwzapalne, łagodzi zmiany na skórze, koi podrażnioną skórę, a także przyśpiesza jej gojenie i regenerację. Jest naturalnym antyoksydantem. Posiada również właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne.

Olej z nasion słonecznika – Wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry, wykazuje działanie regenerujące i zmiękczające naskórek, wygładza powierzchnię naskórka. Bogaty skład oleju zarówno w nienasycone kwasy tłuszczowe, jak i nasycone kwasy tłuszczowe, tokoferole i karoteny, zapewnia działanie przeciwrodnikowe, przeciwzapalne i normalizujące.

Stosowanie: rano i wieczorem, rozprowadzając krem na suchej skórze bez otwartych ran.

PRODUKT WEGAŃSKI

Dbałość o środowisko – krem onkologiczny umieszczony jest w innowacyjnym opakowaniu typu air-less, co zapewnia brak dostępu powietrza, dzięki czemu produkt zabezpieczony jest przed rozwojem mikroorganizmów oraz utlenianiem składników. Z uwagi na dbałość o środowisko naturalne, nasz kosmetyk nie jest dodatkowo pakowany w papierowy kartonik. Zastosowanie opakowania typu air-less to nie tylko walory higieniczne i ekologiczne, ale również praktyczność i ekonomiczność użytkowania. System aplikacji kremu gwarantuje całkowite jego wykorzystanie. Opakowanie jest w 100% recyklowane.

Masa: 50 g

Krem onkologiczny powstał w wyniku realizacji na Wydziale Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu projektu pt: „Opracowanie kosmetyku przeznaczonego do pielęgnacji skóry osób po usunięciu zmian nowotworowych” finansowanego w ramach „Inkubator Innowacyjności UMK_4.0″, będącego częścią programu Inkubator Innowacyjności 4.0” na podstawie umowy o dofinansowanie nr MNiSW/2020/331/DIR zawartej w dniu 16.09.2020 r.

Nowotwory skóry każdego roku dotykają coraz większą liczbę osób. Najbardziej rozpowszechnione są niebarwnikowe raki skóry (podstawnokomórkowe, kolczystokomórkowe oraz z komórek Merkla).  Wcześnie wykryte i usunięte są w większości przypadków wyleczalne. Czerniak złośliwy, choć stanowi zaledwie 4% spośród nowotworów skóry, jest przyczyną największej liczby zgonów. Nie tylko jest on  jednym z najbardziej agresywnych nowotworów skóry, ale także jednym z najbardziej agresywnych nowotworów w ogóle. Przypadki zachorowań na czerniaka odnotowywane są na całym świecie, a liczba nowych przypadków znacząco wzrasta z każdym rokiem zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn. W związku z tym opracowany w ramach projektu kosmetyk do pielęgnacji skóry osób po usunięciu zmian nowotworowych jest ważnym produktem w skali kraju, jak i rynków zagranicznych.

W przypadku nowotworów w początkowym stadium rozwoju usuwany jest fragment skóry z marginesem zdrowej tkanki. Po zabiegu miejsce po wycięciu tkanki zostaje zabezpieczone jałowym opatrunkiem oraz zabandażowane. Dochodzi wówczas do naturalnych procesów regeneracji tkanki. Niezwykle ważna jest pielęgnacja skóry po usunięciu zmiany nowotworowej. Skórę należy wówczas intensywnie nawilżać, by wzmocnić barierę naskórkową i przywrócić jej elastyczności. W przypadku bardziej zaawansowanych nowotworów często stosowane jest leczenie wspomagające w postaci chemio- lub radioterapii. Najnowocześniejsze metody leczenia, jednocześnie dające największą nadzieję na powrót do zdrowia, obejmują immunoterapię. W każdym przypadku skóra pacjentów onkologicznych wymaga specjalnego traktowania.

Rynek produktów kosmetyków jest bardzo duży, lecz kosmetyki onkologiczne stanowią cały czas niszę rynkową. Kosmetyki onkologiczne powinny wykazywać działanie nawilżające, regenerujące oraz przeciwutleniające. Ponadto, powinny być bezpieczne i nie powodować podrażnienia skóry.

Kosmetyk onkologiczny opracowany w ramach projektu pt. „Opracowanie kosmetyku przeznaczonego do pielęgnacji skóry osób po usunięciu zmian nowotworowych dedykowany jest osobom, których skóra potrzebuje przede wszystkim nawilżenia i uelastycznienia. Zawartość kwasu galusowego w składzie kosmetyku przyczynia się do ochrony skóry przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Ponadto, bezpieczeństwo produktu zostało potwierdzone w zaawansowanych badaniach z wykorzystaniem sztucznej skóry. Jest to najbardziej innowacyjne spośród dostępnych na rynku badań, które potwierdza bezpieczeństwo stosowania produktu.