Krem onkologiczny

Czerniak jest nie tylko jednym z najbardziej agresywnych nowotworów skóry, ale także jednym z najbardziej agresywnych nowotworów w ogóle. Przypadki zachorowań na czerniaka odnotowywane są na całym świecie. W związku z tym przedmiot projektu jest ważnym produktem w skali kraju, jak i rynków zagranicznych. Ponadto, zachorowania na raka dotyczą zarówno kobiet jak i mężczyzn, przy czym u obu płci od lat obserwowany jest ich wzrost.

W przypadku nowotworów w początkowym stadium rozwoju usuwany jest fragment skóry z marginesem zdrowej tkanki. Po zabiegu miejsce po wycięciu tkanki zostaje zabezpieczone jałowym opatrunkiem oraz zabandażowane. Dochodzi wówczas do naturalnych procesów regeneracji tkanki. Niezwykle ważna jest pielęgnacja skóry po usunięciu zmiany nowotworowej. Skórę należy wówczas intensywnie nawilżać, by wzmocnić barierę naskórkową i przywrócić jej elastyczności.

Celem projektu pt: „Opracowanie kosmetyku przeznaczonego do pielęgnacji skóry osób po usunięciu zmian nowotworowychjest wdrożenie kosmetyku do pielęgnacji skóry po usunięciu zmian nowotworowych. Kosmetyk ten, oprócz działania nawilżającego, będzie także wykazywał selektywne działanie na komórki – hamujące proliferację komórek nowotworowych, bez wpływu na komórki normalne. Jest to cecha kosmetyku, która będzie go wyróżniać na tle innych kosmetyków onkologicznych, które ograniczają się jedynie do nawilżenia skóry.

Rynek produktów kosmetyków jest bardzo duży, lecz kosmetyki onkologiczne stanowią cały czas niszę rynkową. Kosmetyki onkologiczne powinny wykazywać działanie nawilżające oraz regenerując. Ponadto, powinny być bezpieczne i nie powodować podrażnienia skóry. Preparat o najlepszych działaniu selektywnym polegającym na zahamowaniu wzrostu komórek nowotworowych przy jednoczesnym braku zahamowania komórek prawidłowych zostanie wyselekcjonowany do wdrożenia.

Kosmetyk onkologiczny opracowany w ramach projektu pt. „Opracowanie kosmetyku przeznaczonego do pielęgnacji skóry osób po usunięciu zmian nowotworowych dedykowany jest osobom po leczeniu czerniaka (chemio i radioterapii), których skóra potrzebuje przede wszystkim nawilżenia i uelastycznienia. Zawartość polifenoli w składzie kosmetyku przyczynia się do ochrony skóry przed szkodliwym działaniu wolnych rodników. Ponadto, bezpieczeństwo produktu zostało potwierdzone w zaawansowanych badaniach z wykorzystaniem sztucznej skóry. Badanie to jest najbardziej innowacyjnym, dostępnym na rynku badaniem, który potwierdza bezpieczeństwo stosowania produktu.

Wizualizacja opakowania kosmetyku onkologicznego opracowanego w ramach projektu pt. „Opracowanie kosmetyku przeznaczonego do pielęgnacji skóry osób po usunięciu zmian nowotworowych”.